Facebook Reklamları

Facebook Reklamları Nedir ?

Facebook’un kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte, reklam yapacak firmaların daha fazla miktarda insana ulaşma olasılığı da arttı ve kolaylaştı. Facebook’un çok dilli bir internet sitesidir ve bu durum reklamınızın farklı coğrafik bölgelere ulaşması için yeni yollar açmaktadır.

İşte Reklamınızın Facebook ‘da Nasıl Görüneceğine Dair Bir Şema

Diğer bütün reklamcılık tekniklerinin içinde internet üzerinden reklam yapma seçeneği giderek hız kazanmakta. Facebook reklamlarının faydalarını saymadan önce, Facebook reklamcılığı ile ilgili biraz bilgi verelim. Facebook  yıllardır büyüyerek gelişti ve reklamlar da Facebook’un en öncelikli gelir kaynaklarından biri haline geldi. Her gün 500 milyondan fazla kişinin oturum açmasından dolayı reklam için zengin bir hedef haline geldi. Diğer bir reklam aracı olan Adwords gibi her tıklama başın belirli bir miktar para ödemeye dayanıyor.

Facebook Reklamının Avantajları

Bildiğiniz gibi,internet reklamcılığı ücretleri anahtar kelimenin popülaritesine göre belirlemektedir.Sektörünüzle alakalı anahtar kelime için her bir reklam veren teklifte bulunur ve müşterini tıklaması ile ücretlendirilir.Reklam yerleri ise kullanıcıların kişisel seçimlerine ve isteklerine göre yerleştirilir.Bu sayede kullanıcıların ilgisini çeker,tıklamaya ve ticareti pekiştirir.Burada en büyük avantaj kimlere reklamlarınız göstermek istemeniz,hitap ettiğiniz kitleyi bulmak çok önemlidir.

Reklamlarınızı bir banner ve slogan ile çeşitli teknik kurallar sayesinde işinize ve şirketinize destek verecek şekilde oluşturma seçeneğine sahipsiniz. Facebook reklamlarının diğer reklam alanlarından ayıran özelliklerden biri reklam bütçesinin daha ekonomik olması,demografik olarak hitap ettiğiniz müşteriyi bulmanız açısından önemlidir.

BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL