Google Adwords Reklamları

Google Adwords  Reklam Nedir ?

Aslında eski tip reklamların yerini internet reklamcılığına bırakmasıdır.Google ürünlerinden biri olan  google adwords reklamları ; reklam veren ve müşteri arasındaki  iletişimi anahtar kelime ile kurmaktadır.Anahtar kelime dediğimiz tabir,müşterin sizleri bulmak için google a yazdıkları kelime ve kelime öbeklerinin tam karşılığıdır.

Örneğin;evinizin anahtarını kapının arkasında unuttunuz.Çilingir ihtiyacınız var ve Google arama çubuğuna ‘’ şişli çilingir ‘’  yada ‘’ 7/24 nişantaşı çilingir ‘’ yazdınız.Çıkan sonuçlarda ilk 4 sıra (reklam yazan) ve son 3 sıra(reklam yazan) alanlar ilk sayfa reklamlarıdır.Bu alanlarda bütçeniz,kalite puanınız ve stretejiniz ile yer alabilirsiniz.

Google Adwords te sadece metin reklamlar  ile değil adwords görsel reklamlar  yada video reklamlar ile de reklam vebilirsiniz.

Google Adwords Reklamlarının Avantajları

Adwords reklamını en önemli avantajı  ilk sırayla kesinlikle hızlı dönüş sağlaması ve bütçenize göre ayarlama yapabilmenizdir. Artık broşür ve magnet ile iş edinme mantığından hayli uzaklaşıldı.Özellikle basılı reklam ve outdoor reklamcılığı destekleyici unsurlar olmaya başladı.Televizyon reklamları bile ya PR amaçlı yada viral reklam amacıyla hala reklam vermeyi sürdürmektedir.

Adwords reklam ile istenilen günlerde, istediğiniz saatte,istediğiniz ülke,il ve ilçelerde ve hatta mahallelerde bile reklam verebilirsiniz.Belirlediğiniz anahtar kelimelere,müşterilerin mause ile bir kere tıklamasıyla sitenizi ziyaret etmiş olup,siz de sadece bir tık başına bütçeniz dahilinde ücretlendirilmiş olursunuz.Biz bu ücretlendirme adına Tıklama Başı Maliyet (TMB) demekteyiz.Gösterime ücret ödemez sadece tıklama başı maliyete tabi olursunuz.

Google  a Reklam Vermek Maliyetli Mi ?

Adwords reklamları 4 ana grubtan oluşmaktadır.Kampanya,reklam grubu,reklam metinleri ve anahtar kelimelerinizdir.Kampanyanızın ayarları sizin stajinizi belirleyecek,reklam grubları;ürün ve hizmetlerinizde ki çeşitliliği adwords panelinize yansıtacak ve anahtar kelimeleriniz ise müşterilerinize ulaşım yolunuz dur.Google a reklam vermek sanılanın aksine doğru strateji,planma,doğru hedef kitle ve uygun anahtar kelime seçimleri ile maddi külfet oluşturmaz..Bu sayılanlardan birinin yada birkaçının yanlış yapılması demek öncelikle fazla maliyet sonrasında alakasız tıklama,telefon ve ziyaret demektir.

Öncelikle genel bir hesap bütçeniz olacaktır.Daha sonra Kampanya bütçeniz ve reklam grubu ile anahtar kelimelerin  TBM olacaktır.Örneğin Hesabınızda toplam bakiyeniz 500.00 TL olduğunu varsayalım.Bir kampanya için belirlediğiniz tutar 100.00 TL olsun.Ve sizin çeşitli ürünleriniz olsun ve bu yüzden de reklam grubunuza da 5.00 TL ayırabilirsiniz.Günlük olarak google adwords paneliniz  bir günde anahtar kelimeleriniz için tıklama başı maliyeti dahilinde her reklam grubumuza  5.00 TL olmak kaydıyla 100.00 TL harcamaktadır.Bu da bütçe kontrolü sağlamaktadır.

Adwords Raporlama ve Optimizayonu

Google adwords paneliniz oluşturulduktan sonra adwords paneliniz hakkında bilgi toplamaya başlayacaktır.Hani sırada kaç gösteriminiz var ne tıklama almışsınız hepsinin verilerin toplar ve kalite puanınıza da hesaplayarak,size göre bir plan oluşturur.Panelinizden aylık,haftalık,günlük olarak raporlama yapabilirsiniz.Aldığınız daha detaylı verilere göre panelinizde iyileştirme yapıp adwords optimizasyon sürecini daha başarılı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bilenler ve Bilmeyenler İçin Adwords Panel Kurulum Ve Yönetimi

Öncelikle ilk defa reklam veren müşterilerimiz için ve hali hazırda paneli bulunan fakat verim alamayan müşterilerimiz içinde için en başından başlıyoruz.Hangi sektörde nasıl iş yaptığınızı dinliyor,size ve iş yönetiminize göre bir plan çıkartıyoruz.İşin sırrı emin olun sizi dinlemek ve anlamaktan geçmektedir.Google reklam nasıl verilir diye dert etmeyin .

En başta web sitesi adwords reklam alımına uygun olması gerekli.

-Mobil uyumluluğu var mı ?

-Sayfa açılış hızları ne durumda ?

-Anahtar kelimeler doğru verilip,alakalı sonuçlara ulaşıyor mu ?

-En önemli adwords reklamları sizin için uygun mu ?

Tüm bunların cevabı için,yeni bir reklam veren olmak ya da hali hazırda bulunan reklamlarının doğru ve zaman kaybı olmadan yönetilmesi  için OS REKLAM AJANS ile iletişime geçebilirsiniz.

internet reklam şirketleri,adwords reklam

Bazı Adwords Çalışmalarımız:

BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL