SEO

Search Engine Optimization

SEO Nedir ?

Potansiyel müşteri kitleniz tarafından tanınmak, reklam maliyetlerini düşürmek, satışları arttırmak ancak web sitesi yardımıyla olabilir. Artık web sitesi sahibi olmanın yanı sıra bulunabilirlik,yönetim,reklam gibi konularda da ön planda olmalısınız.Arama motoru optimizasyonu, amacı web sitelerinin, arama motorlarının(google) kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir.İngilizce de ve Türkçe de kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle Os reklam Ajans olarak; yazmış olduğumuz sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluşturuz. İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde seo çalışmaları son yıllarda hızla yaygınlaşmaya başlamıştır .Yalnız Seo çalışmalarında karar verdi iseniz sizleri uzun bir yol bekliyor demektir.

Site içi SEO

Arama motorlarının sitenizi daha iyi tarayabilmesi ve anlaması adına bazı teknik düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Site içerisinde yapılan teknik düzenlemelere site için seo “on-page seo” denilmektedir. Site içi düzenlemeler; arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okumalarına ve anlamlandırmasına yardımcı olur. Arama motorları; herhangi bir siteyi içeriği ile değerlendirirken kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurur ve algoritmasını o deneyimlere paralel olarak oluşturur. Zaten arama motorlarının en büyük amacı da kullanıcıların istediği sonuçları onlara sunmak.

Site içi SEO, tüm sayfa ve kategorilerin SEO uyumlu olarak arama motorlarına anlamlandırılma işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede kullanıcılar arama motorlarında hedef kelimeleri ile alakalı en kaliteli içeriğe ulaşmış olurlar.

Site İçi Seo Çalışmalarında örnek olarak:web sitenin yazılımı,içerik düzenlemeleri:makale ve görsel özgünlüğü,kodlama ve etiket çalışmaları,sayfa hızlandırma çalışmaları vb…

Site dışı SEO

Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise sitenin kaliteli ve yüksek baclink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları; manipüle edilmiş backlinklere karşıdır. Bunun nedeni, backlinklerin arama motorları nezdinde bir referans olmasıdır. Dolayısıyla arama motorları, yapay bir referansı kabul etmeyecektir. Son zamanlarda suistimal edilen bu konuyla çok fazla bilinçsiz web site sahipleri google tarafından spama düşmüşlerdir.Bu bağlamda web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir. Bunun gerçekleştirilmesi de kaliteli ve insanlar tarafından gerçekten beğenilen web sitesi yapmak ve bu web sitesinde ilgi çekici içerikler yayınlamaktır. Bu sayede insanların sitenize backlink vermesini sağlayabilirsiniz.Başkaları tarafından ücreti karşılığında alınan backlink ile size ilk sayfa ilk sıra garantisini çok yakın tarihte verenlere bu yüzden aldanmayın.Evet dediğini yapabilir fakat bu  uzun süreli olmayacaktır.Doping almış bir koşucuya bu konuyu benzetebiliriz.Bu yüzden sağlıklı yol almak için doğru adımlarla zamanla ilerlemek daha sağlıklı olacaktır.

Site dışı seo çalışmları:google ürünlerini kullanmak(google +,facebook,yotube),sosyal medyada güncel olup,doğal paylaşımlarda bulunmak vb..

Bazı Güçlü SEO Referanslarımız:

BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL